Perkate būstą su paskola? Pirmiausia apsilankykite banke

Dalis žmonių, nusprendę pirkti būstą su paskola, pradeda ieškoti tinkamo būsto ir tik po to kreipiasi į banką. Tačiau aš rekomenduoju pirkimą pradėti nuo apsilankymo banke. Kodėl?

Pažvelkime į patį būsto pirkimo procesą. Kiekvienas iš mūsų norime nusipirkti  geriausią būstą už geriausią kainą. Taip pat žinome, kad geros kainos pasiūlymai „nesimėto“ ir labai greitai dingsta iš rinkos.  Todėl suradę mums tinkantį būstą turėsime veikti greitai, t.y. iš karto palikti pardavėjui avansą, kad būsto nenupirktų kiti. O ar išdrįsite palikti pardavėjui avansą, kol dar nesate tikri, kad reikiamą paskolą gausite? Taip pat turėsite kviesti turto vertintoją, kuris klaus, kokiam bankui bus daromas vertinimas.  Be to turėsite greitai tvarkyti paskolos reikalus, kad pirkimo procesas neužtruktų ir pardavėjas sutiktų laukti.  Jeigu per ilgai užtruksite, jūsų būstą gali „nušvilpti“ kiti. Todėl jau vien dėl šios priežasties finansinius reikalus geriau susitvarkyti iš anksto.

būsto pirkimas su paskola

Antra, iš pradžių apsilankę banke sužinosite, kokią maksimalią paskolą galite gauti, taigi žinosite savo galimybių ribas, taip pat išsiaiškinsite paskolos sąlygas (palūkanų dydį, paskolos terminus, kitas svarbias sąlygas finansavimui gauti).  Neretai pasitaiko atvejų, kai žmonės išsirinkę norimą būstą, negauna iš banko reikiamos sumos, todėl būsto paiešką tenka pradėti iš naujo. Tam tikrais atvejais  (pvz., dėl per mažų pajamų, dėl ankstesnio nemokumo ir pan.) bankas iš viso paskolos neduoda.

Trečia, rekomenduoju skirti laiko ir apsilankyti ne viename, o keliuose bankuose bei susipažinti su skirtingomis jų sąlygomis, kad paskui galėtumėte išsirinkti jums labiausiai tinkamą variantą. Apsilankę bankuose jau būsite  susipažinę su paskolų vadybininkais, todėl vėliau paskolos klausimus galėsite aptarti ir telefonu.  Būna, kad paskolos banką žmonės išsirenka ne pagal banką, o pagal juos maloniai aptarnaujantį vadybininką.

Taigi, būsto pirkimą pradėkite nuo savo finansinių galimybių išsiaiškinimo ir banko pasirinkimo.

Reikalinga konsultacija?

+370 608 87950
info@realhome.lt