Klaidingi įsitikinimai ir mitai kurie trukdo naudingai parduoti savo būstą

Pagrindinė klaida, jog dėl žinių stokos savininkai pernelyg supaprastintai įsivaizduoja savo būsto pardavimą. Norint efektyviai parduoti būstą, nepakanka vien noro, pastangų ir laiko. Daug svarbesnis žinojimas, patirtis ir įgūdžiai. Profesionalūs NT tarpininkai nuolat gilina žinias vadybos, rinkodaros, ekonomikos, psichologijos, teisės, statybos, architektūros ir daugelyje kitų sričių. Todėl, siekiant gerai parduoti būstą, tenka varžytis su profesionaliais nt pardavėjais.

„Parduoda savininkas“, „parduodu be tarpininkų“. Pabandykite įsivaizduoti, ką galvoja pirkėjas, perskaitęs: „parduodu be tarpininkų“… Pirkėjo galvoje automatiškai generuojama mintis, kad tai turi būti „pigiau“. Ar jūs tikrai norite parduoti pigiau? Paradoksas, bet savininkų skelbimai būna su aukščiausia kaina. Tai kodėl pirkėjai turėtų juos rinktis? Jie ir nesirenka. Vienas kitas drąsesnis paskambina ir iškarto klausia: „kiek nuleisit?“. Koks būtų jūsų atsakymas, kuo remdamasis jūs nustatysite galutinę pardavimo kainą, kitas sąlygas? Ar žinote auksinę pardavimo taisyklę, kad derybas pralaimi tas, kuris pirmas pasako kainą. Be to, tokio pobūdžio savininkų skelbimai yra masalas tiek tarpininkams, tiek profesionalams, tiek ir spekuliantams. Jiems tai puiki galimybė pasistengti perimti sandorį, juo labiau, kad nerealiai aukšta pradinė kaina signalizuoja apie tai, kad pardavėjas yra nepatyręs. Ir vėl paradoksas: savininkas tikisi išvengti tarpininkų, tikisi tiesioginio kontakto su potencialiu pirkėju, o dažniau sulaukia tarpininkų skambučių. Neretai tenka patirti ir psichologinį jų spaudimą. Patikėkite, patyrę pardavėjai moka manipuliuoti, daryti įtaką.

Tarpininkas – tai papildomos išlaidos. Jei tai būtų tiesa, NT tarpininkų nereikėtų, kaip ir visų kitų specialistų. Tačiau realybė kitokia. Daugiau kaip 90 % parduodamų būstų parduoda NT brokeriai. Be to, brokeriai parduoda greičiau ir brangiau, nei nepatyręs savininkas. Kodėl taip yra? Profesionalas gauna atlyginimą tik už atliktą darbą. Todėl jis suinteresuotas atlikti savo darbą kokybiškai ir greitai.

„Kiekvienai prekei yra savo pirkėjas, reikia tik išlaukti“ arba „kam patiks, tas nupirks“. Tai gana dažnai pasitaikantys teiginiai. Iš dalies jie yra teisingi, bet daugelio suprantami klaidingai. Jei turėsime galvoje bet kokį būstą, tuomet taip: anksčiau ar vėliau jame kažkas apsigyvena. Tačiau, kalbant apie konkretų būstą, reikia vertinti ir konkrečią su juo susijusią situaciją. Jei savininkas nori jį parduoti, bet prašo nerealios kainos, tai toks būstas parduotas nebus.

Pardavimas pradedamas nuo gerokai aukštesnės kainos, „juk nuleisti visada suspėsiu“. Dar viena itin dažna nepatyrusių pardavėjų klaida. Iš vienos pusės, suprantamas pardavėjų noras parduoti savo prekę brangiau. Iš kitos pusės, kiek yra pirkėjų, kurie savo noru permokėtų už prekę? Pirkėjus domina tik reali kaina, todėl neišvengiamai pardavėjas privalės „kainą nuleisti“. Tačiau prarandamas brangus laikas. Pirkėjai, kuriems būstas tiko, bet nepirko dėl aukštos kainos jau „apsipirko“ kitur. Stebintys rinką kiti pirkėjai ir matantys, kad „kaina krenta“, laukia dar didesnio kritimo. Atsiradę nauji pirkėjai į rinkoje ilgai užsibuvusį būstą žiūri nepatikliai, galvoja „kažkas su juo gali būti blogai, jei taip ilgai negali parduoti“. Norint parduoti brangiai ir greitai, naudojamas visas kompleksas priemonių, taikomų nuosekliai visuose etapuose, kiekviename žingsnyje.

Nepavykus patiems parduoti savo būsto, ieškoma „pigiausių“ tarpininkų arba siūloma pardavinėti iš karto keliems. Pirmai teiginio daliai daug komentuoti net nėra reikalo. Tai būtų tas pats, kaip sudėtingiausią operaciją patikėti mažiausiai patyrusiam chirurgui… Geras specialistas turi savo kainą, kuri nusako jo vertę rinkoje.


Kas gi blogo tame, jei savo brangų turtą patikėsime pardavinėti iš karto keliems pardavėjams? Iš pirmo žvilgsnio atrodo, „tegul konkuruoja, kas greičiau parduos, tam ir sumokėsiu“. Šiuo atveju yra kitaip ir tai visiškai nenaudinga savininkui, nes konkuruojama jo sąskaita. Įsivaizduokite kaip būtų, pavyzdžiui, jei teisme jums atstovauti samdytumėte kelias advokatų komandas. Kaip spręstumėte, kokius klausimus kuriai patikėti, kuriai kiek mokėti… Būtų chaosas. Tas pats ir su būsto pardavimu. Nepriklausomai nuo to, kad objektą pardavinės daugiau pardavėjų, pirkėjų rinkoje daugiau neatsiras. Tačiau nei vienas pardavėjas iki galo nevaldys visų pirkėjų, nežinos realios situacijos. Todėl objektyviai negalės rekomenduoti savininkui naudingiausią sprendimą. Be to, bijodami, kad pardavimas gali nuplaukti į kito tarpininko rankas, spaus savininką nuleisti kainą. Dėl tos pačios priežasties, jie mažiau motyvuoti investuoti ir į pardavimą.
Tikri profesionalai į tokias “schemas” nesivelia, nes jų tikslas efektyviai atstovauti savo užsakovams, dėti visas įmanomas pastangas, panaudoti visas įmanomas priemones, kad turtas būtų parduotas palankiausiomis sąlygomis.

parduoti savo būstą

Kas padeda parduoti bet kokį butą brangiau, greičiau?

Tam tikros žinios ir įgūdžiai padeda mums atlikti bet kokį darbą geriau. Su būsto pardavimu lygiai tas pats: parduoti būstą efektyviai yra nesudėtinga, jei žinai ką ir kaip daryti. Tam reikia išmanyti visą būsto pardavimo procesą, numatyti galimas kliūtis ir būdus joms šalinti. Viso proceso metu siekti geriausio rezultato mažiausiomis sąnaudomis, kiekviename etape, kiekviename žingsnyje.

Kaip jūs galite naudingai parduoti savo būstą?

Tai įmanoma padaryti dviem būdais: samdyti profesionalą arba pačiam išmanyti „žaidimo taisykles“.

Jeigu turite daug laisvo laiko, išmanote nekilnojamojo turto rinką, pasitikite savo jėgomis, nebijote rizikuoti, mėgstate pardavinėti ir mokate derėtis, galite parduoti savo butą pats.

Jei neturite patirties parduodant būstą ir nenorite rizikuoti savo, savo šeimos gerove, geriausia išeitis – kreiptis į profesionalus. Tokiu atveju rūpesčių turėsite mažiausiai, nenukentės jūsų profesinė veikla bei patirsite mažiausią įtaką įprastinei dienotvarkei.

Reikalinga konsultacija?

+370 608 87950
info@realhome.lt