Kaip protingai investuoti į nekilnojamąjį turtą?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad investavimas į nekilnojamą turtą nereikalauja supratimo ir yra gan paprastas procesas. Deja, visos nt turto rūšys turi tam tikrą riziką, dėl kurios galima patirti itin didelius nuostolius. Taigi, dar prieš planuojant įsigyti nekilnojamą turtą, būtina žinoti tam tikrus aspektus, tokius kaip turto įvertinimas, finansinis svertas ir kitus turto kainą lemiančius elementus.

Visų pirma, reikia suvokti jog NT yra žemė ar žemės dalis bei viskas kas yra jos teritorijoje. Kitaip tariant, privati nuosavybė, kurią įsigyti galima ją nusiperkant arba nuomojant. Jeigu norite tapti investuotoju, labiausiai jus turėtų dominti turto įsigijimas, o ne jo nuoma. Kodėl? Turėdami įsigytą turtą jį galėsite valdyti visiškai pilnai. Jį nuomoti ar netgi vystyti – plėsti.

Kaip įsivertinti turtą?

Norint įsivertinti nekilnojamo turto grąžą, visų pirma reikia apžvelgti dabartines turto kainas bei įvertinti kaip jos pasikeitė. Geriausias būdas – nustatyti savo turto nuvertėjimą ir pabrangimą, įvertinant panašių nt turto pastatų ar sklypų pardavimo kainas. Kaip tai padaryti? Paprasčiausiai padalinkite metinių nuompinigių sumą iš kapitalizacijos (jeigu patalpas nuomojate). Tada sužinosite kiek jūsų turtas yra vertas iš tiesų. Pavyzdžiui, jeigu per metus laiko iš nuomos užsidirbate 20 000 eurų, tai jūsų turto vertė tampa 200 000 eurų. Taip pat, visada galima nuspėti turto augimo procentus. Jeigu manote jog po 2 metų turto vertė turėtų išaugti iki 2 procentų per metus, turtą, kurį įsigijote už 20 000 galėsite parduoti už 200 0000 eurų. Tačiau visada geriausia pasikliauti pačiu paprasčiausiu turto įvertinimo būdu. Viskas ką jums reikia padaryti tai įdėti įsigyto nekilnojamo turto skelbimą į pasirinktą portalą ir įvertinti jo paklausą. Jeigu matote, kad skelbimu susidomėjo neįprastai daug žmonių, galite suprasti jog savo turtą nuvertinote ir jo kaina yra per maža. Na, o jeigu jūsų skelbimu nesusidomėjo niekas ar vos pora žmonių, vadinasi savo turtą gerokai pervertinote.

Investavimas į ofiso, pramonines patalpas

Investavimas į biurą ar biurus yra laikomas prestižine NT investicijų rūšimi. Dažniausiai, tokios patalpos būna įrengtos pačioje miesto širdyje arba labai patogioje, populiarioje vietoje. Būtent dėl to, toks investavimas turi didelę paklausą ir ateityje. Žinoma, nereiktų pamiršti domėtis verslu bei naujovėmis, kurios nuolatos keičiasi. Ekonomikai smunkant, biurų paklausa labai sparčiai mažėja. Taigi jeigu norite parduoti biuro patalpas už gerą kainą, tai darykite prieš prasidedant nuosmukiui. Panaši situacija yra is su komercinėmis patalpomis. Vidutiniam investuotojui, investavimas į pramonines patalpas yra geras sprendimas. Visų pirma, jų išlaikymas kainuoja kiek mažiau nei ofisų bei pačios patalpos yra kiek universalesnės. Lengviau parduodamos ar išnuomojamos.

investicija į nekilnojamąjį turtą

Reikalinga konsultacija?

+370 608 87950
info@realhome.lt